Hakan YURDAKUL

Hakan YURDAKUL

Kurum: Cumhurbaşkanlığı
Birim: Ekonomi Politikaları Kurulu
Ünvan: Kurul Üyesi

BİYOGRAFİ

Hakan Yurdakul, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır.  “Balistik ve Cruise Füzelerinin Yayılması ve Türkiye” başlıklı savunulmamış bir tez çalışması yaparak 2001 yılında yüksek lisans derecesini almıştır.

2005-2006 yıllarında Koç Üniversitesinde “Yönetici MBA” eğitimi almıştır.

2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon Alanında doktora eğitimine başlayan Hakan Yurdakul, tezinde Satınalma Gücü Paritesi  ve Doğrudan Yabancı Yatırımlar Arasındaki Bağlantılar bağlamında Türkiye’ye Doğrudan Yabancı Yatırım Girişleri konusu üzerinde çalışmıştır.

Hakan Yurdakul, iş hayatına 1997 yılında Esbank’ta başlamıştır. 2001 yılına kadar analist olarak görev yapmıştır.

2001 yılı Nisan ayı ile 2007 yılı Temmuz ayı arasında SFS, Stratejik İşlevsel Sistemler Yazılım ve Danışmanlık şirketinde Grup Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır.

Temmuz 2007’den itibaren QAD şirketi Ülke Satış Müdürü olarak  görev yapan Hakan Yurdakul, Türkiye, BDT ve Doğu Avrupa’da üretim için ERP’nin pazarlama ve satış yönetimi sorumluluğunu üstlenmiştir.

Hakan Yurdakul, 2008-2011 yılları arasında SFS, Stratejik İşlevsel Sistemler Yazılım ve Danışmanlık Şirketinin Genel Müdürlüğünü yürütmüştür.

Şubat 2012’den itibaren MEDGULF Akdeniz ve Körfez Sigorta ve Reasürans A.Ş.’de Dönüşüm Müdürü olarak yeni sağlık-hayat dışı sigorta ve reasürans ERP sistemi için RFI ve RFP süreçlerinin yönetimi, iş süreçlerinin dönüşüm faaliyetleri, grubun rol tanımları ve hiyerarşileri, Yönetim-HR-BİT firmaları ile çalışma, proje ve program yönetimi faaliyetleri konularında çalışma yürütmüştür.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Başkanı olarak görev yapmakta olan Hakan Yurdakul, 09 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ekonomi Politikaları Kuruluna atanmıştır.


Bu sayfada yer alan bilgiler bu adresten ve bu adresten 11/10/2018 tarihinde alınmıştır. Eksik ya da hatalı bilgi olması halinde lütfen Öneriler ve İletişim bölümünden bildiriniz.
Bu sayfa, Kamu Kurumları Teşkilat Haritası eserinde referans gösterilen özgeçmişler için hazırlanmıştır.