Dr. Cemil Ragıp ERTEM

Dr. Cemil Ragıp ERTEM

Kurum: Cumhurbaşkanlığı
Birim: Ekonomi Politikaları Kurulu
Ünvan: Kurul Üyesi

BİYOGRAFİ

Cemil Ertem, üniversite eğitimini Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını ise finans ve iktisat alanlarında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi- Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yapmıştır.

İktisat ve siyaset konusunda uzun yıllardır çeşitli dergi ve gazetelerde yazan Cemil Ertem, Nokta ve Forbes dergilerinde köşe yazarlığından sonra Taraf gazetesinde, ekonomi-politik yazıları yazmıştır.

ATV Ana Haberde ekonomi ve siyaset editörlüğü görevini yürütmüştür.

İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Cemil Ragıp Ertem Finans ve İşletme dersleri vermekte, Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Bilgi ekonomisi, ekonomi-politik, alternatif büyüme ve para teorileri alanında çalışan Ertem 2011 yılı MÜSİAD en iyi ekonomi yazarı ödülünü almıştır.

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) yönetim kurulu danışmanı olarak görev yapmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak da görev almıştır.

Etkileşim Yayınları’ndan Bitişler ve Başlangıçlar ve Yeni Dünya Düzeni-WikiLeaks (Özgür Uçkan’la) olmak üzere 2 kitabı bulunmaktadır.

Dr. Cemil Ragıp Ertem, 09 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ekonomi Politikaları Kuruluna atanmıştır.


Bu sayfada yer alan bilgiler bu adresten 11/10/2018 tarihinde alınmıştır. Eksik ya da hatalı bilgi olması halinde lütfen Öneriler ve İletişim bölümünden bildiriniz.
Bu sayfa, Kamu Kurumları Teşkilat Haritası eserinde referans gösterilen özgeçmişler için hazırlanmıştır.