Yiğit BULUT

Yiğit BULUT

Kurum: Cumhurbaşkanlığı
Birim: Ekonomi Politikaları Kurulu
Ünvan: Kurul Üyesi

BİYOGRAFİ

Yiğit Bulut, 1972’de Edirne’de dünyaya geldi. Orta eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Yiğit Bulut, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Paris’teki Sorbonne Üniversitesi’nde yaptı.
Kanal 6, Kanal E, CNN Türk’te ekonomi yorumculuğunun yanı sıra Radikal, Vatan, Referans ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.
CNN Türk’te Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Bulut aynı zamanda Doğuş Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.
2009 yılında Habertürk TV’de “Sansürsüz” isimli tartışma programını sunmaya başladı.
2010’da getirildiği Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verildi. Aynı zamanda Gazete Habertürk’teki köşesinden yayınladığı yazılarına da son verildi. Bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaşan Bulut 1 yılı aşkın bir süre 24 TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini devam ettirmiş, 13 Temmuz 2013 tarihinde Başbakanlık Başdanışmanlığı’na atandığı için bu görevinden ayrılmıştır.
Yiğit Bulut 30 Ağustos 2014 tarihinde ise Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına getirilmiştir.
İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Yiğit Bulut bir çocuk babasıdır.


Bu sayfada yer alan bilgiler bu adresten 11/10/2018 tarihinde alınmıştır. Eksik ya da hatalı bilgi olması halinde lütfen Öneriler ve İletişim bölümünden bildiriniz.
Bu sayfa, Kamu Kurumları Teşkilat Haritası eserinde referans gösterilen özgeçmişler için hazırlanmıştır.